Automatizační prvky

LEINE LINDE Linear 4000 lineární absolutní

 

Na rozdíl od jiných řešení lineárních snímačů pro regulaci vzdálenosti válců, nemusí být nová řada Linear 4000 instalována uvnitř ochranného válce. Robustní lineární snímače jsou tak snadno přístupné pro instalaci a servis, a hlavně poskytují absolutní hodnoty polohy.

Ocelárenské válcovací stroje pracují v jednom z nejtěžších průmyslových odvětví s vysokými teplotami, agresivními chemikáliemi, rázy a vibracemi. Díky své robustní konstrukci se nová řada Linear 4000 dokáže postavit i těmto náročným podmínkám, bez nutnosti montáže do ochranného válce obslužného stroje. Nové lineární snímače jsou vybaveny krytováním, odolávajícímu vysoké teplotě i silnému vnějšímu namáhání, zatímco jejich absolutní indukční skenování odolává nárazům a silným vibracím. Aby se snížily provozní náklady, vytvořila společnost LEINE LINDE systém, který nepotřebuje stlačený vzduch zabraňující pronikání prachu do snímače.

Vzhledem k tomu, že řada Linear 4000 poskytuje absolutní hodnoty polohy přímo do PLC, neztrácí snímač přehled o své poloze. Lineární snímače jsou dodávány s délkou měření až 260 mm a rozhraními SSI a EnDat. S použitím robustních Gateway rozhraní vyvinutých firmou LEINE LINDE jsou k dispozici také s rozhraním PROFINET, PROFIBUS a EtherNet/IP.

 

Technická specifikace
Měřicí délka
0-140, 0-200, 0-260 mm
Vibrace
100 m/s²
Rázy
2000 m/s²
Krytí
IP67
Provozní teplota
-10 °C až +80 °C
Rozhraní
EnDat 2.2, SSI