LEINE LINDE Inovace

Snímače nové generace G4

Začátkem roku 2004 začala firma LEINE LINDE vyrábět typovou řadu 500 a 600 pod novým označením Rxx 500.
Tato řada označená G4 s sebou přináší celou řadu vylepšení. Informace o stavu, až 10.000 impulzů/otáčku, verze pro extrémně vysoké nebo nízké teploty (až +100 °C, -40 °C), velká ložiska ve všech hřídelových verzích, robustní design, to jsou jen některá vylepšení jimiž se odlišují od dříve vyráběných rotačních snímačů. Je samozřejmé, že tato nová generace rotačních snímačů může stoprocentně nahradit snímače staré, navíc do Vašich strojů a zařízení přináší ještě vyšší výkon a spolehlivost.

Inovace


Co je to Advanced Diagnostic System (ADS)?

Všechny rotační snímače mohou selhat. Ať už je to kvůli opotřebování ložisek způsobenému špatnou montáží, vysokými vibracemi, nebo životností, či selháním optiky, špatnými kontakty apod. ADS pomáhá tyto selhání odhalovat a zároveň ihned upozorňuje obsluhu stroje na závadu rotačního snímače.
Tím odpadá zdlouhavé prověřování funkčnosti rotačního snímače, eventuálně hledání chyby tam, kde je vše v pořádku. Ušetří se tak obrovské finanční prostředky vznikající při prostojích v nepřetržitých provozech.
Každý rotační snímač vybavený ADS ukládá všechny chyby v interní paměti. Je možné pomocí komunikačního rozhraní RS232C vyhledat kódy chyb spolu s dalšími statistickými údaji.

Inovace